Pansuman değişimi nasıl yapılır?

Pansumanı değiştirirken

Eski pansuman çıkarılır ve taze bir pansuman uygulanır. Bu, yara alanını görünür kıldığından, doktor iyileşmenin iyi olup olmadığını veya sorunların ortaya çıkıp çıkmadığını değerlendirebilir.Sargı Bezi Bu yüzden değişikliği yapan genellikle doktorun kendisidir. Pansuman değişikliğinin bir parçası olarak, gerekirse saha tedavi edilebilir. B. temizlenmeli ve ilaçlar uygulanabilir. Pansuman değişikliği sırasında yaranın kirlenme riskini düşük tutmak için hijyen talimatlarına uyulmalıdır. Genellikle yara artık elle dokunmaz, sadece steril aletlerle (dokunma tekniği).

Derneklerin olası sorunları ve kontrendikasyonları

Muazzam faydalara rağmen, dernekler bazen olumsuz özelliklere sahiptir. Önemli bir sorun, yaranın pansuman malzemesine yapışması veya yapışması riskidir. Bu, gerekli pansuman değişikliği nedeniyle iyileşme sürecinde tekrarlayan hasara neden olabilir. Modern pansuman malzemeleri artık yaraya sık sık yapışmaz

Dengeleyici Sargı Bezilarla, vücut fonksiyonlarının kısıtlanması bir rol oynar, ör. B. raylar artikülasyonu durdurduğunda. Yaşam kalitesini düşürmenin yanı sıra, bu kalıcı kalıcı hasara da yol açabilir (burada: kalıcı hareket kısıtlaması yaklaşımı).

Sargı Beziları değiştirirken düşük bir komplikasyon riski vardır, örn. B. patojenlerin sokulması veya iyileşme yarasına zarar verilmesi.

Call Now Button
Open chat

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat