Sırt Yaralanması Tedavisi için Öneriler

Sırt yaralanmaları herkesin başına gelebilir ve semptomlar insanlarda birçok farklı şekilde ortaya çıkabilir.Sargı Bezi Ağrının ömrü ve kısıtlı hareket, sadece her bireyin genel sağlığına değil, aynı zamanda sahaya, hasarın nedenine ve tedavisine de bağlıdır.


Yaygın sırt yaralanmaları ve nedenleri

Tendon, kaslar, bağlar, kemikler, diskler – sırtın herhangi bir yerinde yaralanma, hafif rahatsızlıktan yaşam kalitenizi ciddi şekilde etkilemeye kadar değişebilir. Bu nedenle, sahip olduğunuz sırt hasarını, en iyi nasıl tedavi edileceğini ve bölgeye daha fazla travmanın nasıl önleneceğini anlamak önemlidir.

Burkulma ve Suşlar
Kas ve bağ burkulmaları sırt yaralanmasının en yaygın formlarıdır. Bir kasın suşları veya kas grupları, aslında şişlik ve spazmlarla sonuçlanan küçük gözyaşlarıdır. Bu küçük gözyaşları, kaslar aşırı gerildiğinde veya çok kuvvetli bir şekilde gerildiğinde meydana gelir.

Sırt zorlanması genellikle ani bir hareketten (bükülme, bükülme, kaldırma) veya ısınmadığında kasların beklenmedik şekilde kullanılmasından sonra ortaya çıkar. Doğru kaldırma tekniklerini kullanmasırt gerginliklerinden veya yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Patlamalar, kırıklar ve çıkıklar
Servikal omurların yakınındaki sıkıştırılmış sinir kökleri ağrı, halsizlik ve boyun, kollar veya omuzlarda duyu kaybına neden olabilir. Yaşlı insanlarda, bu en yaygın olarak omurganın diskleri çevresindeki dejeneratif değişikliklerden kaynaklanırken, genç insanlar bir diskteki kopma nedeniyle bundan muzdariptir.

Omurganın kırılması veya çıkması, omurilik hasarına neden olabilir. Şüpheli omurga yaralanması durumunda toplam immobilizasyon gereklidir. Derhal bir tıp uzmanına danışılmalı ve kalıcı felç riskini azaltmak için uygun nakil düzenlenmelidir.

Call Now Button
Open chat

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat