İLK YARDIM ÇANTANIZI EN SON NE ZAMAN KONTROL ETTİNİZ?

İLK YARDIM ÇANTANIZI EN SON NE ZAMAN KONTROL ETTİNİZ? NEYİN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ GÖRMEK İÇİN KİTİNİZİ DÜZENLİ OLARAK KONTROL EDİYOR MUSUNUZ?

Kitinizi kontrol ederken,sargı bezi fabrikası bandajlardaki son kullanma tarihleri ​​de dahil olmak üzere dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bant yardımcıları, bandajlar, salin vb. Bir son kullanma tarihi olan tüm öğelerdir ve son kullanma tarihine ulaşıldıktan sonra öğe değiştirilmelidir. Temel olarak, paketlendiğinde bant yardımcıları, bandajlar vb. Sterildir ve fazla mesai bu maddeler bozulabilir ve artık steril olmayabilir; kullanılırsa, enfeksiyon riski artar.

Dikkat edilmesi gereken diğer bariz şeyler kırık ambalaj ve eksik öğelerdir. Kullanım süresi dolmuş veya ambalajı kırılmış olan ürünler eğitim için kullanılabilir.

Devlet Hayat Kurtarıcı Komite tarafından yetkilendirilen Devriye Operasyon El Kitabının LS0011 İlk Yardım Operasyonları bölümü, ilk yardım odası ekipmanı ve malzemeleri, mobil sahil devriyesi ilk yardım kitleri ve acil durum kitleri için belirlenmiş bir içerik listesi içerir.

Bu listeler, eksiksiz, güncel ve süresi dolmuş öğeleri içermediğinden emin olmak için kitlerinizi incelerken 

Uygun bir bandaj ve şerit bandajı ve kullanımları arasındaki farkı biliyor musunuz? Aşağıda en yaygın bandajların ve spesifik kullanımlarının bir listesi bulunmaktadır.

Uygun bandaj – Uygulandığı alanın şekline göre kalıplanmak üzere tasarlanmış bir bandaj. Bu bandajın yerinde kalmasına yardımcı olur ve ekstra güvenlik sağlar.

Bu tip bandaj hafif, orta ve ağır ağırlıklarda olabilir ve genellikle bir pansumanı yerinde tutmak için kullanılır.

Kombine pansuman – Kombine pansuman, kanamayı durdurmak ve enfeksiyon riskini azaltmak için büyük ve ağır kanama yaralarından sıvı emebilir.

Bu tip pansuman, daha büyük yaralardan sıvıları örtmek ve emmek için kullanılır ve uygun bir bandajla yerinde tutulabilir (yukarıya bakın).

Krep bandajı – Krep bandajı, genellikle çeşitli tıbbi sağlık durumlarında sıcaklık, yalıtım ve destek sağlamak için uygulanan hafif bir bandajdır. Burkulmaları ve suşları tedavi etmek, kırıkları ve diğer kemik problemlerini düzeltmek için kullanılabilir.

Bu bandaj, bir sıkıştırma bandajı olarak veya bir pansumanın yerinde sabitlenmesi için kullanılabilir. Bu tip bandaj asla doğrudan yaralara uygulanmaz.

Yara örtüsü – Bunlar genellikle 12, 13 veya 15 olarak numaralandırılır (numaralar büyüklüğe işaret eder: 13 küçük, 14 orta ve 15 büyük). pansumanı yerinde tutmak için kullanılabilecek takipçi bandajı.

Bu tip pansuman / bandaj genellikle orta ila ağır eksüdasyonlu yaralar için veya ikincil pansuman olarak kullanılır.

Bu yüzden bir dahaki sefere ilk yardım çantanızı kontrol ederken, daha fazla bakın ve kitinize hangi bandaj ve pansumanın dahil olduğunu görün.

Kulüplerde, evde, arabada, teknede, her yerde ilk yardım kitlerinin yeniden stoklanması, Avustralya Hayat Kurtarıcı Akademisi Queensland tarafından sağlanan bir hizmettir.

Call Now Button
Open chat

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat