Bandages

NEDEN BANDAJ?


Bandajlama, yoğun ve bakım aşamalarında kullanılabilen lenfödem tedavisinin önemli bir parçasıdır.sargı bezi fabrikası Hastanızın şişmesini desteklemek için kısa streç bandajlar kullanılır ve ayrıca sıvının dokulardan dışarı çıkmasına yardımcı olabilir

Lenfödem için geleneksel bandajlama, Çok Katmanlı Lenfödem Bandajlaması veya MLLB’dir. MLLB’nin genellikle 4-5 bileşeni vardır:

Parmak / ayak parmağı gazlı bez bandajları: El ve ayak parmaklarında yapışkan olmayan fırın örgülü bandajlar sıklıkla kullanılır. Bu ürünler genellikle yumuşaktır ve rahat kullanım için gerilebilir. Enfeksiyonlardan kaçınmaya yardımcı olmak için nemi emmede iyi olmalıdırlar. El ve ayak parmakları gün boyunca sık sık hareket ettiğinden, bu bandajların kaymadan iyice oturması gerekir.


Tübüler kundakçık: Bu hafif kundaketler, cildi diğer sıkıştırma katmanlarının altında korumak için kullanılır. Doğrudan deri üzerine yerleştirildiklerinden, enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olmak için emici de olmalıdırlar.


Yumuşak dolgu bandajı: Uygulanan bir sonraki katman, optimum cilt koruması sağlayan rahat bir dolgu bandajıdır. Bu ürünler, kısa streç bandaj katmanındaki basıncın eşit dağılımını sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca malleoli gibi kemikli alanların etrafında dolgu sağlarlar.
Köpük pedler / parçalar: Genellikle lenfödem fibrotik hale gelebilir. Bu fibrotik dokuyu yumuşatmak için bu zor bölgelerde özel köpük parçaları kullanılabilir. Uygulanacak bir sonraki katmana güzel bir şekil vermek için cildi korumak ve herhangi bir cilt kıvrımını doldurmak için köpük pedler de kullanılabilir.


Kısa streç bandaj tabakası: Bu, bandajlamanın son tabakasıdır. Kısa streç bandajlar, daha yüksek çalışma basıncı ve daha düşük dinlenme basıncı sağlamak için özel olarak yapılır.

2 Katmanlı Bandajlama


2 katmanlı bandaj, genellikle bir yara olduğunda veya hasta uyumunu artırmak için kullanılır. Bu sıkıştırma bandajlama sistemi sadece iki katmandan oluşur

Birinci katman: Hafif bir sıkıştırma kuvveti uygulayan ve basıncın eşit olarak dağıtılmasına yardımcı olan bir dolgu bandajı. Bu katman aynı zamanda kemikli alanları da korur. Bandajların kaymasını önlemek için bir tarafı kaplama ile özel olarak tasarlanmıştır.
İkinci katman: bu ikinci katman, dolgu bandajı üzerine uygulanan yapışkan, kısa streç bir bandajdır. Bu bandaj sistemi, çıkarmadan yedi güne kadar giyilebilir.

Call Now Button
Open chat

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat evden eve nakliyat avcılar evden eve nakliyat